• REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII

        • REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII

          obowiązujący od 1 września 2020r. w Szkole Podstawowej im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni

           

          Na podstawie wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji i aktualnych przepisów prawa w celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 został opracowany wewnętrzny regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki.

           

          Szczególne obowiązki Rodzica dziecka uczęszczającego do szkoły
          w czasie epidemii obowiązujące od 1 września 2020r.

           

          Rodzice są zobowiązani do zapoznania się z REGULAMINEM FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII zwłaszcza ze szczególnymi obowiązkami Rodzica dziecka uczęszczającego do szkoły w czasie epidemii. Rodzic podpisuje stosowne oświadczenia (załącznik 1, załącznik 2).

           

          1. Za podstawową formę kontaktu ze szkołą uważa się e-dziennik, do którego rodzic jest zobowiązany systematycznie zaglądać przynajmniej 2 razy dziennie.
          2. Rodzic jest zobowiązany do podania aktualnego nr telefonu w celu łatwego kontaktu w sytuacjach pilnych. Każdy rodzic musi mieć swój dostęp do
             e-dziennika (założyć przez wychowawcę lub administratora).
          3. Rodzic jest zobowiązany odbierać telefon ze szkoły lub wychowawcy.
            W przypadku, gdy rodzic nie może odebrać telefonu jest zobowiązany jak najszybciej oddzwonić.
          4. W przypadku ignorowania wezwania o stawienie się w Szkole rodzica/opiekuna dziecka podejrzanego o zarażenie, wszczyna się procedurę powiadomienia dyrektora, a następnie instytucji zewnętrznych.
          5. Na czas pracy szkoły drzwi wejściowe do budynku Szkoły są zamykane.
          6. Rodzice izolowanego dziecka odbierają je ze Szkoły przy głównych drzwiach wejściowych do budynku Placówki.
          7. Rodzice nie mogą wchodzić na teren szkoły. W przypadkach ściśle określonych przez Dyrektora Szkoły lub nauczyciela, dopuszczalne jest spotkanie na terenie szkoły (z rodzicem), jeśli sytuacja tego wymaga. Takie spotkanie odbywa się wyłącznie po wcześniejszych ustaleniach odnośnie daty i godziny spotkania (wyłącznie  w maseczce lub przyłbicy po dezynfekcji rąk).
          8. Przedszkolakom   przed wyjściem do szkoły będzie  mierzona  temperatura.    Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń bez objawów chorobowych.
          9. Opiekunowie odprowadzający dzieci do szkoły stosują się do określonych zasad:
          • 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
          • dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem min. 1,5 m,
          • dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m
          1. Opiekun odprowadzający dzieci do szkoły stosuje środki ochronne takie jak maseczka lub przyłbica.
          2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez zdrowych opiekunów. Zaleca się, by dziecko było przyprowadzane i odbierane przez tę samą osobę.
          3. Rodzic przekazuję informację o pobycie rodziny na kwarantannie.
          4. Rodzic dziecka, które uzyskało stosowne zaświadczenie lekarskie( nie dotyczy to zwykłego zwolnienia lekarskiego), o przeciwwskazaniach do uczęszczać do szkoły, informuje o tym wychowawcę – dziecko to będzie kontynuować kształcenie na odległość.
          5. Rodzic jest zobowiązany wyposażyć dziecko w maseczkę. Dziecko w maseczce wchodzi do szkoły. W maseczce porusza się w przestrzeni publicznej szkoły (szatnia, ciągi komunikacyjne, uczniowie kl. IV- VIII w czasie przerwy na korytarzach). Na zajęciach w sali lekcyjnej nie ma obowiązku noszenia maseczki.
          6. Rodzic może zaopatrzyć dziecko we własne łagodne środki dezynfekcji (dotyczy to zwłaszcza uczniów ze skłonnościami alergicznymi lub problemami skórnymi).
          7. Rodzic szczególnie dba o świeżość ubrań swoich dzieci oraz codziennie kontroluje plecak dziecka w celu usunięcia niepotrzebnych przedmiotów.
          8. Rodzic jest zobowiązany do obłożenia podręczników, ćwiczeń, zeszytów dziecka w okładki wyłącznie plastikowe (łatwe do dezynfekcji).
          9. Rodzic wyposaża dziecko we własne przybory, materiały potrzebne na zajęcia, chusteczki higieniczne, gdyż nie ma możliwości pożyczania tych rzeczy od osób trzecich.
          10. Rodzic dba o to, aby dziecko miało własne kanapki i napoje. Szkoła nie zapewnia herbaty.
          11. Do świetlicy uczęszczają wyłącznie uczniowie, których oboje rodzice pracują. Korzystanie ze świetlicy odbywa się na odrębnych zasadach (załącznik 3).
          12. Wydawanie posiłków,  odbywa się w jadalni  szkolnej wg harmonogramu (załącznik 4),
          13. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w uzasadnionych przypadkach Dyrektor szkoły po uzyskaniu zgody organu prowadzącego  i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej może zawiesić zajęcia  w szkole, szkoła może również przejść w system nauki hybrydowej lub zdalnej. Rodzic zostanie o tym poinformowany przez e-dziennik.


           

                    Szczególne Obowiązki Ucznia uczęszczającego do  szkoły w czasie epidemii
          obowiązujące od 1 września 2020r.

           
          1. Uczniowie są zobowiązani do zapoznania się z ze szczególnymi obowiązkami Ucznia uczęszczającego do szkoły w czasie epidemii.
          2. Uczniowie przekazują codziennie rodzicom ważne ustalenia dotyczące zajęć w szkole.
          3. Uczniowie przychodzą punktualnie zgodnie z wyznaczonym planem lekcji.
          4. Dopuszczalne jest przyjście ucznia nie wcześniej niż na 15 min przed rozpoczęciem zajęć.
          5. Uczniowie wchodzą do szkoły w maseczce, następnie dezynfekują ręce.
          6. Uczniowie rozpoczynają zajęcia o różnych porach zgodnie  z planem lekcji.
          7. Uczniowie w szatni nie witają się poprzez podanie ręki, ani uściski.
          8. Niedopuszczalne jest przedłużanie swojego pobytu w szatni, a także przychodzenie na ostatnią chwilę tuż przed dzwonkiem – zachowanie uczniów w szatani będzie kontrolować nauczyciel dyżurujący.
          9. Uczniowie w przestrzeni szkoły (szatnia, ciągi komunikacyjne) poruszają się w maseczkach. Zdejmują je dopiero w sali po zajęciu odpowiedniego miejsca w ławce (maseczkę włożyć do woreczka, a następnie do plecaka). Nie ma obowiązku przebywania w maseczkach w sali lekcyjnej. Jeżeli jednak uczniowie mają taką potrzebę mogą podczas lekcji zakrywać usta i nos.
          10. Uczniowie klasy pierwszej, którzy nie ukończyli 7 roku życia są odbierani przy drzwiach głównych szkoły przez wychowawcę lub innego wyznaczonego pracownika szkoły („z rąk rodzica do rąk nauczyciela”). Pozostali uczniowie samodzielnie poruszają się przestrzeni szkoły (szatnia, ciągi komunikacyjne) udając się bezpośrednio do swojej wyznaczonej sali lub świetlicy szklonej.
          11. Na terenie szkoły uczniowie są zobowiązani do stosowania ogólnych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
          12. Uczniowi przebywają przez cały czas trwania zajęć w tej samej sali z wyjątkiem zajęć w-fu, informatyki, fizyki i chemii.
          13. W czasie lekcji nie można zmieniać miejsca, spacerować, podchodzić do kolegów. Tylko na prośbę nauczyciela można podejść do biurka, lub tablicy, w uzasadnionej sytuacji nauczyciel podchodzi do ucznia zakłada wtedy maseczkę.
          14. Uczniowie posiadają własne przybory, podręczniki i chusteczki higieniczne, które w czasie zajęć znajdują się na stoliku szkolnym ucznia, w plecaku lub pudełku (kl.1-3). Uczeń po skończonych lekcjach odkłada swoje pudełko w wyznaczone miejsce (zawartość pudełka jest uzgodniona z nauczycielem na przykład farby, bloki, plastelina).
          15. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą, ani ich pożyczać.
          16. Zabrania się przynoszenia do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
          17. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawek, rzeczy.
          18. Uczeń spożywa własne kanapki i napoje. Szkoła nie zapewnia herbaty.
          19. Dopuszcza się spożywanie posiłków i napojów przyniesionych przez uczniów w sali lekcyjnej wyłącznie na 15 minutowej przerwie przy zachowaniu zasad higieny (przed jedzeniem obowiązuje mycie rąk).
          20. Uczeń informuje nauczyciela, gdy wychodzi do toalety, wychodząc zachowuje przy tym wszelkie środki ostrożności.
          21. Uczniowie kl.1-3 przebywają w czasie przerwy pod opieką nauczyciela. Przerwy te są wyznaczane przez nauczyciela
             w czasie innym niż przerwy dla kl.4-8, aby zminimalizować ryzyko kontaktu z uczniami innych klas na korytarzach lub na świeżym powietrzu.
          22. Uczniowie klas 4-8 spędzają przerwy śródlekcyjne pod opieką nauczyciela dyżurującego na korytarzach lub świeżym powietrzu wg rejonizacji (załącznik 3b).
          23. Uczniowie przebierają się na w-f w wyznaczonym miejscu (kl.1-3) i szatni (kl.4-8). Następnie ustawiają się stosując w miarę możliwości zasady dystansu społecznego.
          24. Uczniowie korzystają z sali gimnastycznej i szatni zgodnie z obowiązującym regulaminem (załącznik 6 ).
          25. Uczniowie po zakończonych zajęciach zakładają ponownie maseczki, aby bezpiecznie poruszać się w ciągach komunikacyjnych.
          26. Uczniowie klas pierwszych, którzy nie ukończyli 7 roku życia są odprowadzani do szatni przez nauczyciela
            i przekazywani rodzicom, którzy oczekują w stosownych odległościach (min. 1,5 m) przed drzwiami wejściowymi. Pozostali uczniowie po zakończonych zajęciach samodzielnie udają się do szatni i opuszczają szkołę.
          27. Uczniowie są zobowiązani do słuchania poleceń nauczyciela i pracowników obsługi.
          28. Uczniowie zgłaszają nauczycielowi swoje złe samopoczucie.
          29. Do świetlicy uczęszczają wyłącznie uczniowie kl.1-3, których oboje rodzice pracują. Korzystanie ze świetlicy odbywa się na odrębnych zasadach (załącznik 3 ).
          30. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej na zasadach określonych w regulaminie biblioteki (załącznik 5).
          31. Wydawanie posiłków, odbywa się w jadalni szkolnej wg harmonogramu (załącznik 4).

           

          Szczególne Obowiązki Pracownika szkoły w czasie epidemii
          obowiązujące od 1września 2020r.

           

          1. Nauczyciele są zobowiązani do zapoznania się ze szczególnymi obowiązkami Pracownika szkoły w czasie epidemii.
          2. Każdy wchodzący do budynku szkoły jest zobowiązany do dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego (min. 1,5 metra).
          3. Za podstawową formę kontaktu z rodzicem uważa się e-dziennik (rodzic jest zobowiązany systematycznie zaglądać do e-dziennik przynajmniej 2 razy dziennie).
          4. Pracownik może wystąpić z inicjatywą udostępnienia pracodawcy swoich danych kontaktowych.
          5. Nauczyciele nie muszą zakrywać ust i nosa (nie ma obowiązku przebywania w maseczkach), jeżeli nie jest tak wskazane w przepisach prawa lub wytycznych Ministra Zdrowia bądź Głównego Inspektora Sanitarnego.
          6. Na terenie szkoły nauczyciel jest obowiązany do stosowania ogólnych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
          7. Uczniowie danego oddziału przebywają przez cały czas trwania zajęć
             w tej samej sali (wyjątek w - f . informatyka , chemia i fizyka). Wychowawca dokonuje przydziału dzieci do jednej ławki, zalecane jest, aby te same dzieci miały wspólną szafkę.
          8. Nauczyciel opiekujący się salą z pracownikami obsługi przygotowuje ją na rozpoczęcie roku szkolnego – usuwa przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Zaleca się foliowanie pomocy dydaktycznych. Mogą pozostać w sali tylko te przybory i sprzęt, do których jest zabezpieczony dostęp dla ucznia.
          9. Nauczyciel korzystający z przyborów do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) dba o to, aby izolować wykorzystane podczas zajęć przybory, tak aby odpowiednie osoby mogły dokonać ich dezynfekcji.
          10. Wyjścia na plac zabaw muszą być zgłaszane, tak aby odpowiednie osoby mogły dokonywać dezynfekcji sprzętu na placu zabaw.
          11. Należy dopilnować, aby uczniowie nie wymieniali się przyborami i podręcznikami.
          12. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
          13. Sale dydaktyczne i toalety są wyposażone w środki zapewniające utrzymanie czystości,
          14. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
          15. Nauczyciel w klasach 1-3 organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min. Uczeń w czasie przerwy przebywa pod opieką nauczyciela.
          16. O sposobie i częstotliwości sprawdzania ćwiczeń i zeszytów przedmiotowych decyduje nauczyciel. Rodzice
            zostali zobowiązani do obłożenia podręczników, ćwiczeń i zeszytów plastikowymi okładkami. Sprawdziany i prace klasowe mogą podlegać kwarantannie przynajmniej 2 dni.
          17. Do świetlicy uczęszczają wyłącznie uczniowiekl.1-3, których oboje rodzice pracują. Korzystanie ze świetlicy odbywa się na odrębnych zasadach (załącznik 4).
          18. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na chorobę w tym w szczególności: gorączkę, duszności, kaszel, biegunka, wysypka, wymioty, bóle głowy, brzucha, należy dokonać pomiaru temperatury (rodzic podpisał zgodę), odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić Dyrektora szkoły oraz rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły . Pracownik jest zobowiązany do zapoznania się z Procedurą postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19 (załącznik7).

           

          1. Pracownik jest zobowiązany do powiadomienia pracodawcy o swoim pobycie na kwarantannie.

           

           

                                                                                                        Załącznik 1.

          Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego: Zapoznałam/em się
          i akceptuję procedury bezpieczeństwa oraz zasady organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w trakcie epidemii COVID-19 obowiązujące w Szkole Podstawowej im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni. Jestem świadoma/y, iż świadome zatajenie lub podanie nieprawdziwych informacji o stanie zdrowia mojego dziecka …..............….....…….......................................... ucznia klasy …… może skutkować odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 161 i 165 Kodeksu Karnego. W przypadku, gdyby u mojego dziecka wystąpiły niepokojące objawy chorobowe zobowiązuję się do każdorazowego odbierania telefonu od Dyrektora, nauczycieli i administracji placówki oraz odebrania dziecka w trybie natychmiastowym ze szkoły ……………………………………………..…………………….
           data podpis Rodzica/ Opiekuna prawnego

           --------------------------------------------------------------------------------------


          Załącznik 2.

           

           Zgoda rodzica na pomiar temperatury dziecka Na podstawie art. 9 ust. 2 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U. UE.L. z 2016 r. Nr 119, poz. 1) wyrażam zgodę na dokonywanie pomiaru temperatury mojego dziecka ……………………………………………………………………….………………. ucznia klasy ……. przez pracownika Szkoły Podstawowej im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni w przypadku wystąpienie u niego niepokojących objawów chorobowych mogących wskazywać na zarażenie COVID-19.
           ………………………………………..…………………….

          data podpis Rodzica/ Opiekuna prawnego

           

           

          Załącznik 3

           

          Regulamin funkcjonowania świetlicy szkolnej w okresie pandemii
          rok szkolny 2020/2021

          1. grupa świetlicowa może liczyć maksymalne 25 osób (dyżur poranny   6.30 – 8.30 oraz popołudniowy 12.00 – 17.00),
          2. do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie klas I-III,
          3. o przyjęciu dziecka do świetlicy decyduje kolejność zgłoszeń oraz zatrudnienie obojga rodziców*,
          4. rodzic/osoba upoważniona przyprowadza i odbiera dziecko ze strefy przeznaczonej dla rodziców ( rodzice nie poruszają się po terenie szkoły;  na ranne dyżury dziecko odprowadzane będzie przez panią z obsługi po wcześniejszym zmierzeniu temperatury natomiast wybranie dziecka ze świetlicy nastąpi poprzez telefoniczne zgłoszenie (tel. 17 8710 007, w. 25), że rodzic/osoba upoważniona oczekuje w strefie dla rodziców lub po poinformowaniu dyżurującej pani z obsługi),
          5. dokładne godziny pobytu dziecka na świetlicy należy zaznaczyć w karcie zapisu (z możliwością uszczegółowienia lub zmiany do 11. 09. 2020 r.),
          6. dzieci z kl. I po zakończeniu rannego dyżuru odprowadzane są do klasy przez opiekuna świetlicy,
          7. po zakończeniu zajęć lekcyjnych uczniowie klasy I na świetlicę odprowadzane będą przez nauczyciela, natomiast dzieci
            klas II i III udają się na świetlicę samodzielnie,
          8. uczniowie przebywający w świetlicy korzystają z toalety obok sali  informatycznej,
          9. zajęcia prowadzone będą w sali świetlicowej z możliwością wyjścia na zewnątrz obok świetlicy szkolnej (w zależności od pogody),
          10. uczniowie nie mogą przynosić z domu zabawek.

          * Pierwszeństwo przyjmowania do świetlicy powinny mieć dzieci rodziców pracujących; w tym pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem oraz zwalczaniem COVID – 19
           w strefie czerwonej i żółtej.

           

           

                                                                                                        Załącznik 4

          Harmonogram wydawania posiłków w stołówce szkolnej

           

          Przedszkole

          830 – śniadanie

          1100 – zupa

          1205 – drugie danie

           

          Klasy I-III

          1145 – obiad

           

          Klasy IV-VIII

          1125 - obiad

           

           

                                                                                                   Załącznik 5
           

          PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-1

           

          1. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (minimum 1,5 m). Zaleca się, aby użytkownicy nie przekraczali wyznaczonych linii (oznakowanie na podłodze), jeśli takie są wyznaczone.
          2. Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia.
          3. Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.
          4. W widocznym miejscu, np. przed wejściem, umieszczona zostaje informacja o bezpiecznych zasadach korzystania
          5.  z biblioteki. (plakat, płyn do dezynfekcji).
          6. Ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie.
          7. Organizacja trybu pracy zostaje dostosowana do potrzeb uczniów i nauczycieli, którzy mają potrzebę korzystania z usług biblioteki szkolnej.
          8. Godziny otwarcia biblioteki dostosowane są do potrzeb czytelników.
          9. Czytelnik ma możliwość zarezerwowania książki.
          10. W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia korona wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.

           

           

           

          REALIZACJA PRZYJMOWANIA I ZWROTÓW MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA
          W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

           

          Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:

           

          • na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby);
          • tektura i papier – wirus jest aktywny do 24 godzin (jedna doba).
          1. Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne, również czasopisma.
          2. Ograniczony zostaje dostęp do czytelni oraz do księgozbioru i czasopism.
          3. Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
          4. Przynoszone przez czytelników książki będą odkładane w miejsce wyznaczone przez bibliotekarza. Odizolowane egzemplarze wyłącza się z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny – do 3 dni.
          5. Obsługa czytelnika powinna być ograniczona do minimum, tj. do wydania wcześniej zamówionych książek. Zgodnie
             z obowiązującymi zasadami należy zachowywać dystans społeczny.

           

           

                                                                                     Załącznik 6

           

          REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISK ORAZ SAL GIMNASTYCZNYCH 
          W CZASIE TRWANIA PANDEMII ORAZ PRZEBIERALNI

           

           

          1. Uczniowie wchodzą do przebieralni po dzwonku i przyjściu  nauczyciela w odstępach oraz przebierają się zachowując dystans.
          2. Każdy uczeń i nauczyciel jest zobowiązany do umycia lub dezynfekcji dłoni przed i po zajęciach sportowych.
          3. Zajęcia wychowania fizycznego lub inne sportowe w większości będą się odbywać na boiskach szkolnych na dworze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny oraz w miarę możliwości z zachowaniem bezpiecznego dystansu.
          4. Przy niepogodzie zajęcia sportowe odbywać się będą w sali gimnastycznej, która po każdych zajęciach będzie wietrzona.
          5. Piłki oraz inne przybory zostają poddane dezynfekcji po każdej lekcji na której zostały użyte.
          6. Zdezynfekowane przybory sportowe przechowywane są w magazynie sprzętu sportowego lub wyznaczonym miejscu w pokoju nauczycieli wf
          7. Jeśli jest taka możliwość nauczyciel nie używa na kolejnych lekcjach tych samych przyborów i piłek.
          8. Uczniom nie wolno bez nadzoru i zgody nauczyciela wynosić, rozkładać oraz składać sprzęt sportowy.
          9. Uczniowie ćwiczą bez maseczek czy przyłbic, a swoją niedyspozycję lub złe samopoczucie zgłaszają przed zajęciami lub w wyjątkowych sytuacjach w trakcie ćwiczeń.
          10. Uczniowie podczas zajęć sportowych nie dotykają oczu, nosa  i twarzy, nie witają się z kolegami poprzez uścisk dłoni
            a w momencie kaszlu lub kichania zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w przedramię.
          11. W przypadku zaobserwowania objawów zachorowania uczeń niezwłocznie zostaje zaprowadzony do sali izolującej gdzie oczekuje na przyjazd rodzica, następnie poinformowani zostają rodzice dziecka.
          12. Uczeń korzysta ze sprzętu sportowego, który po każdych zajęciach będzie dezynfekowany.
          13. Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej będą odbywały się w sali do zajęć gimnastycznych z zachowaniem dystansu pomiędzy uczniami, a salka po każdych zajęciach będzie wietrzona.

           

           

          Załącznik 7

           

          Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19

           

          1. W Szkole wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji osoby,  u której stwierdzono objawy chorobowe. Pomieszczenie to zostało zaopatrzone w maseczki, rękawiczki i przyłbicę, fartuch ochronny oraz płyn do dezynfekcji rąk.
          2. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka (takich jak kaszel, gorączka, duszności, katar, biegunka, utrata węchu lub smaku), dziecko jest niezwłocznie izolowane od grupy – służy do tego specjalnie przygotowane pomieszczenie.
          3. Pracownik, który zauważył objawy chorobowe, informuje o tym Dyrektora lub osobę go zastępującą.
          4. Dyrektor kontaktuje się niezwłocznie telefonicznie: z rodzicem/opiekunem ucznia, Powiatową Stację Epidemiologiczną oraz organem prowadzącym i informuje  o objawach.
          5. W przypadku ignorowania wezwania o stawienie się w Szkole rodzica/opiekuna dziecka podejrzanego o zarażenie, Dyrektor ma prawo powiadomić o tym fakcie Policję, Sąd Rodzinny oraz Powiatową Stację Epidemiologiczną.
          6. Wskazany przez Dyrektora pracownik (nauczyciel, pracownik sekretariatu) kontaktuje się telefonicznie z rodzicami pozostałych dzieci z grupy i informuje o zaistniałej sytuacji.
          7. Nauczyciel, jeśli to możliwe, przeprowadza dzieci do innej, pustej sali, a sala, w której przebywało dziecko z objawami chorobowymi, jest myta i dezynfekowana (podłogi, stoliki, krzesła, zabawki).
          8. Dziecko w izolacji przebywa pod opieką pracownika Szkoły, który zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa – przed wejściem i po wyjściu z pomieszczenia dezynfekuje ręce, przed wejściem do pomieszczenia zakłada maseczkę ochronną/przyłbicę i rękawiczki.
          9. Rodzice izolowanego dziecka odbierają je ze Szkoły przy głównych drzwiach wejściowych do budynku Placówki.
          10. W przypadku wystąpienia u pracownika Szkoły będącego na stanowisku niepokojących objawów sugerujących zakażenie COVID-19, pracownik niezwłocznie przerywa swoją pracę  i informuje Dyrektora lub osobę wyznaczoną o podejrzeniu – zachowując stosowny dystans i środki ostrożności, aby nie dochodziło do przenoszenia zakażenia.
          11. Dyrektor lub osoba wyznaczona wstrzymuje przyjmowanie do Szkoły kolejnych dzieci do czasu wymycia i dezynfekcji obszaru, w którym przebywał i poruszał się pracownik.
          12. Dyrektor lub osoba wyznaczona zawiadamia Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (numer znajduje się na tablicy ogłoszeń w dolnym holu) i wprowadza do stosowania na terenie Placówki instrukcje i polecenia przez nią wydawane.

           

           

          W razie wejścia powiatu rzeszowskiego do strefy czerwonej zostaje wzmożony reżim sanitarny.
          Wprowadza się obowiązek  zakrywania ust za pomocą maseczki lub przyłbicy w całej przestrzeni szkolnej przez uczniów klas I – VIII oraz wszystkich pracowników.

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.ks.mjr. Franciszka Łuszczki
      • 17 8710007
      • 36-042 Lubenia 100 Poland
      • mgr Katarzyna Nastaszyc
      • Bartosz Zgurski abi.zgurski@gmail.com tel. 694 822 943
  • Galeria zdjęć

      brak danych