• Wyjazd do teatru Gr. 0A i 0B

• 30.04.2024 07:49
        • W dniu 29.04.2024r. przedszkolaki z grupy 0Ai 0B wyjechały do WDK w Rzeszowie na spektakl teatralny pt. „Kot w butach” w wykonaniu artystów z Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Spektakl opowiadał  o przygodach kota w butach, którego w spadku po ojcu młynarzu otrzymał najmłodszy z trzech braci – Jaś. Kot, mówiący ludzkim głosem skradł uwagę i sympatię dzieci. Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów, a także wesołe  piosenki, przy których można było klaskać i śpiewać wraz z aktorami. Poza świetną zabawą spektakl niósł przesłanie, by pielęgnować takie wartości jak: miłość, przyjaźń, mądrość, a także umiejętność przyznawania się do prawdy. Dynamiczne i bardzo dowcipne przedstawienie zawładnęło sercami najmłodszych widzów, także dzięki niesamowitym efektom specjalnym. Po zakończeniu spektaklu dzieci w świetnych humorach powróciły do przedszkola.

• "Jestem Eko!" Warsztaty Ekologiczne

• 24.04.2024 16:47
        • W naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Ekologiczne ph."Jestem Eko!". Zajęcia otwarte zorganizowane zostały dla chętnych rodziców i dzieci z I oraz II grupy. Głównym celem warsztatów było kształtowanie postawy ekologicznej poprzez wspólną zabawę. Przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością właściwych sposobów segregowania śmieci oraz sposobów szanowania środowiska naturalnego. Po zajęciach ruchowych, które wymagały współpracy dzieci i rodziców nadszedł czas na ozdabianie ekotoreb, które świetnie sprawdzą się na codzienne zakupy.

• 23.04.2024 13:37
        • "W Święto Ziemi nasza przestrzeń się zieleni.
          Każde dziecko to szanuje, dlatego śmieci segreguje.
          Osobno papier, szkło i plastik do różnych pojemników trafiają,
          Obierki i fusy też swoje miejsce mają.
          Zmieszane rzeczy to te kłopotliwe,
          nie mieszaj ich przypadkiem z ziemniakiem czy grzybem.
          Zrób etykiety, naklejki dla przypomnienia,
          ułóż rymowankę - segregacja to kwestia nie do zapomnienia."

• Spektakl "Lampa Alladyna"

• 17.04.2024 16:37
        • 16 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z teatru KRAK ART.
          Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. "Lampa Alladyna". Przedszkolaki zostały zaangażowane w przebieg przedstawienia, odważne dzieci wystąpiły nawet na scenie. Spektakl wywołał wiele emocji w przedszkolakach, które żywo reagowały na przebieg akcji.
        • Konkurs plastyczny "Zwiastuny Wiosny"

• 15.04.2024 16:35
        • Rozstrzygniecie konkursu plastycznego
          ph. „Zwiastuny Wiosny”. 🪻🌷
          Dziś odbyło się oficjalne wręczenie nagród dla laureatów gminnego konkursu plastycznego. Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie zarówno przedszkolakom z Lubeni jak i ze Straszydla. Wszystkie dzieci otrzymały piękne dyplomy i atrakcyjne nagrody.
          Gratulujemy!