• Spotkanie z Kicią Kocią dla najmłodszych.

• 20.10.2022 21:21
        • We wtorek 18 października do naszej szkoły z wizytą przybyła Kicia Kocia, bohaterka wielu książeczek dla dzieci. Przyjechała do nas z panią, która opowiadała o jej przygodach.  W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i II. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna. Dzieci obejrzały przedstawienie „Czerwony Kapturek”, w którym wystąpili starsi koledzy i koleżanki z klasy II i nauczyli się od Kici Koci , że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi i przyjmować od nich żadnych prezentów. Poznały także międzynarodowy znak „POMÓŻ MI” czyli dyskretny sygnał, który informuje, że jesteśmy ofiarą przemocy. Jest to wezwanie o pomoc zrozumiałe na całym świecie. Na koniec dzieci zrobiły sobie z Kicią Kocią wspólne zdjęcia.
        • 8 czerwca uczniowie klas I i II udali się na wycieczkę do Trzcinicy

• 13.06.2022 22:38
        • 8 czerwca uczniowie klas I i II udali się na wycieczkę do Trzcinicy. Znajduje się tam  Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. W pawilonie zwiedziliśmy wspaniale zaaranżowaną ekspozycję . W parku archeologicznym przewodnik oprowadził nas po osadzie kultury Otomani-Füzesabony sprzed 3,5 tysiąca lat, po wiosce słowiańskiej z IX wieku oraz wałach obronnych. Dziewczynki wzięły udział w warsztatach ceramicznych, a chłopcy poznali gry i zabawy Słowian. Obejrzeliśmy rasy zwierząt, które były hodowane w Trzcinicy przed wiekami. Na koniec  podziwialiśmy piękne krajobrazy z platformy widokowej. Oczywiście były lody i pamiątki, bez których żadnej wycieczki nie można uznać za udaną.
                                                                                                             Ewa Mularz
        • Konkurs Gwarowy pt.: „ Godać po naszymu na udry”

• 11.06.2022 08:17
        • 2 czerwca w GBP W Lubeni odbył się Konkurs Gwarowy pt.: „ Godać po naszymu na udry” w ramach realizowanego projektu „Kaj naszo rędzina, tam nasza chałpa”.W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół naszej gminy. Zadanie polegało na wygłoszeniu gwarą przygotowanego wcześniej tekstu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV – Alicja Strzępek, Filip Garlak   i Jakub Dudek pod opieką p. Agaty Kappel , którzy opowiedzieli „Legendę o lubyńskim dzwonie” oraz uczennica kl. I Aleksandra Tłuczek przygotowana przez p. Ewę Mularz. Ola zaprezentowała tekst „Oj, Łolka, Łolka co z Ciebie wyrośnie” zdobywając  I miejsce. Swoim występem Ola uświetniła sobotni Piknik Szkolny. Gratulujemy Oli zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
        • Szkolny Piknik Rodzinny

• 13.06.2022 22:51
        • Dnia 4 czerwca, w sobotę, odbył się Rodzinny Piknik Szkolny. W tym dniu cała społeczność szkolna wraz z najbliższymi miała okazję wspólnie spędzić sporo czasu. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy pikniku nie mogli narzekać na brak atrakcji. Najmłodsi mieli okazję poszaleć na dmuchańcach, pobawić się pod okiem animatorów, wziąć udział w licznych  konkursach i warsztatach. Nie  zabrakło malowania twarzy i brokatowych tatuaży. Nieco starsi z zainteresowaniem obejrzeli występy uczniów z klas 0 - VIII. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali ciekawe propozycje. Były tańce, piosenki, przedstawienia, eksperymenty. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psów ratowniczych, Ochotniczej Straży Pożarnej, występ grupy ZBiR. Można było obejrzeć sprzęt Inspekcji Transportu Drogowego i pokaz gry w ping –ponga. Została też zorganizowana zbiórka funduszy na rehabilitację dla Milenki Salach podopiecznej Szkolnego Wolontariatu.  Rodzice zadbali o pyszne ciasta, lody i kiełbaski. Dzięki dużemu zaangażowaniu Rady Rodziców oraz uczniów   i nauczycieli piknik zdecydowanie należy zaliczyć do udanych.
        • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• 11.06.2022 08:05
        • 30.05 uczniowie klasy I wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez GBP w ramach  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom . Tym razem gościnnie książkę „Woda” z serii Przygód Fenka przeczytała Pani Policjantka. Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali czytanego tekstu, a później ochoczo włączyli się w dyskusję na temat oszczędzania wody. Przekonali się, że woda jest nie tylko niezbędna do życia, ale może być też bardzo niebezpieczna. Pod koniec spotkania pierwszaki mieli okazję zadać gościowi kilka pytań. Dowiedzieli się między innymi co należy zrobić, aby zostać policjantem. To była ciekawa i pouczająca lekcja biblioteczna.