• Pasowanie na czytelnika GBP w Lubeni.

• 23.05.2021 18:37
        • Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy I zostali zaproszeni  na spotkanie do GBP w Lubeni. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi nie mogli się spotkać w budynku biblioteki. Odwiedzili magiczne miejsce w plenerze - Altanę, gdzie  obejrzeli spektakl Teatru Maska z Krakowa pt. ,,Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości".
          Z przedstawienia dowiedzieli się, że aby być mądrym  nie wystarczy gromadzić książek na półkach, ale trzeba je czytać.  Po krótkim powtórzeniu wiedzy na temat książek, zagadkach i udzieleniu odpowiedzi na pytanie Pani Dyrektor GBP Alicji Warzybok ,,O co prosi Was książka?”, pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelników Biblioteki. Otrzymali z tej okazji piękny, pamiątkowy dyplom oraz książeczkę.  Lekcja sprawiła im wiele radości.

Elżbieta Knutel

• Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja u pierwszaków.

• 23.05.2021 18:36
        • Tuż po powrocie ze zdalnego nauczania, czyli 4 maja, u pierwszoklasistów odbyła się  klasowa akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przyszli w tym dniu odświętnie ubrani, z przypiętymi biało - czerwonymi kotylionami. Podczas krótkiego występu recytowali wiersz   W. Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka", zaśpiewali hymn  ,,Mazurek Dąbrowskiego" oraz piosenkę ,,Jesteśmy Polką i Polakiem". Każdy uczeń samodzielnie wykonał godło naszego kraju - Białego  Orła. To była skromna, ale uroczysta akademia.

Elżbieta Knutel

• Czas przygotowań do egzaminu trwa!

• 30.04.2021 15:38
        •   W tym roku szkolnym do egzaminu klas ósmych przystąpi 27 uczniów.Uczniowie już zmierzyli się na dwóch próbnych egzaminach klas ósmych.

Razem z prowadzącymi nauczycielami trwają powtórki materiału i wytrwale razem ćwiczymy rozwiązywanie testów.

Ósmoklasiści cała szkoła trzyma za Was kciuki!

POWODZENIA !