• Projekt na inscenizację najzabawniejszych fragmentów Zemsty

• 15.04.2021 18:57
        • Klasa VII B po przeczytaniu i omówieniu lektury Aleksandra Fredry Zemsta miała za zadanie przygotować inscenizację najbardziej humorystycznych scen z komedii i zaprezentować je na forum klasy on-line.  Finał realizacji  projektu odbył się 7 kwietnia 2021r. Uczniowie byli podzieleni na grupy. Każda grupa była doskonale przygotowana. Aktorzy pochwalili się świetną grą, a kostiumy i dekoracje były na najwyższym poziomie. Mogliśmy podziwiać zabawną scenkę, w której Cześnik dyktuje list Dyndalskiemu czy też  pełne romantyzmu oświadczyny Papkina.
           Wszyscy aktorzy prezentowali się wspaniale i otrzymali wielkie brawa od koleżanek  i kolegów.  Klasa spisała się na medal!

Beata Pasternak

• DZIĘKUJEMY ZA ŻYCZENIA

• 31.03.2021 20:28
        • Rok temu szkolny wolontariat zainicjował współpracę z Domem Seniora ,,Pogodna Dolina” poprzez występ bożonarodzeniowy dla mieszkańców. Czas pandemii pokrzyżował dalsze wizyty uczniów w ,,Pogodnej Dolinie” lecz wolontariusze z opiekunami starają się pamiętać o Seniorach wykonując dla nich imienne kartki  na święta oraz drobne upominki. Na nadchodzące święta wielkanocne otrzymaliśmy od mieszkańców Domu Seniora, Dyrekcji oraz Pracowników  własnoręcznie  wykonaną kartkę z życzeniami świątecznymi. Bardzo dziękujemy za ten miły gest, który sprawił nam wiele radości.

Joanna Grzebyk

• ŚWIĄTECZNE KARTKI DLA SENIORÓW

• 31.03.2021 20:28
        • Uczniowie ze szkolnego wolontariatu wraz z opiekunkami p. Joanną Grzebyk, Ewą Mularz oraz Joanną Kocur przygotowali imienne kartki świąteczne wraz z życzeniami  dla  każdego mieszkańca Domu Spokojnej Starości ,,Złote Liście” oraz Domu Seniora ,,Pogodna Dolina”. Mamy nadzieję, że własnoręcznie zrobione kartki umilą domownikom świąteczny czas, a zapisane na nich życzenia się spełnią.

Joanna Grzebyk

• Kl III b - Palenie Marzanny

• 22.03.2021 21:31
        • Zwyczaj topienia lub podpalania słomianej kukły Marzanny – symbolizującej zimę jest w naszej szkole kultywowany od wielu lat. W tym roku klasa III b postanowiła spalić „zimową pannę”, aby w ten sposób pożegnać mroźną porę roku. Uczniowie założyli kolorowe ubrania, wzięli samodzielnie zrobione z bibuły kwiaty i wyruszyli na krótką wycieczkę po najbliższej okolicy. Następnie na podwórku szkolnym spalili kukłę krzycząc głośno: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, zimy nie lubimy, zaraz cię spalimy”. Mamy nadzieję, że wiosna już u nas na dobre zagości.

Ewa Mularz