• Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

• ZAJĘCIA DODATKOWE W PRZEDSZKOLU

Rodzaj zajęć

Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Zajęcia wspomagają rozwój dziecka poprzez ruch, kontakt wzrokowy i emocjonalny. Udział w zajęciach ułatwia nawiązanie kontaktów z drugą osobą, z grupą. Jest okazją do pokonywania nieśmiałości, niechęci, uczenia się szybkiego kontaktu z drugą osobą, do kształtowania poczucia bezpieczeństwa i poczucia pewności siebie.

Teresa Łuszczak

Bajkoterapia

Bajki terapeutyczne wzbogacają wiedzę dziecka o sobie i świecie, umożliwiają zdobycie zastępczego doświadczenia, zaistnienia w sytuacji trudnej w sposób bezpieczny, co służy rozwinięciu kompetencji i wypracowaniu efektywnych strategii radzenia sobie z trudnościami życiowymi. Uczą ponadto rozpoznawania, nazywania emocji i wyrażania ich w bezpieczny sposób.

Sabina Gratkowska

Zajęcia muzyczno – ruchowe

Plan zajęć zawiera elementy edukacji tanecznej i rytmicznej, zabawy uwrażliwiają na różne elementy muzyki. Celem zajęć jest kształtowanie pozytywnej postawy wobec aktywności ruchowej, pokazanie muzyki i tańca jako jednej z form aktywności ruchowej. Rozwijanie indywidualnych zdolności każdego dziecka, jego inicjatywy, aktywności i samodzielności. Doskonalenie sprawności korekcyjnej i koordynacyjnej. Rozwijanie płynności i estetyki ruchu.

Małgorzata Warchoł