• Programowanie po raz kolejny

Programowanie po raz kolejny w szkole!

Nasza szkoła przystapiła do realizacji projektu „Razem odkryjmy świat programowania – szkolenia dla nauczycieli i uczniów z podregionu rzeszowskiego” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Za realizację projektu w okresie 01.09.2017r. – 31.12.2018r. odpowiedzialna jest  Fundacja  VCC w partnerstwie z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli.

Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych, w tym umiejętności ściśle informatycznych, a w szczególności wsparcie rozwoju kompetencji ogółem  194 nauczycieli klas 1-3z 59 publicznych szkół podstawowych z terenu 18 gmin wiejskich i wiejsko- miejskich Podregionu Rzeszowskiego w zakresie nauczania programowania. Zadania wyznaczone w projekcie mają być zrealizowane  do 31.12.2018r.

Pierwszy etap realizacji projektu mamy już za sobą – wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole uczestniczyli w w 5-cio dniowym szkoleniu prowadzonym przez trenera z  FundacjiVCC. Podczas zajęć poznali metody i środki dydaktyczne wprowadzające najmłodszych uczniów w tematykę  programowania  oraz poznali program„SCTRACH”.

Kolejnym etapem realizacji projektu będzie prowadzenie zajęć z uczniami.  Zajęcia odbywać się  będą w drugim  semestrze przez przeszkolonych nauczycieli w czasie pozalekcyjnym,  w wymiarze 2 godzinlekcyjnych  tygodniowo podczas każdego  spotkania. Planowane jest zorganizowanie 15 takich spotkań dla każdej grupy.  W początkowych zajęciach uczestniczyć będzie trener z Fundacji VCC. W ramach realizowanego projektu organizatorzy wyposażą uczniów i nauczycieli w niezbędne pomoce dydaktyczne.

Szczegółowy harmonogram realizacji zajęć podany będzie na początku stycznia 2018r.