• Radosny Dzień Dziecka.

• 24.06.2021 19:36
        • Dzień Dziecka w klasie pierwszej był szczególnie radosny. Uczniowie mogli wystąpić w klasowym ,,Mam Talent”. Wiedzą, że ,,każde dziecko jest zdolne”, więc prawie wszyscy zechcieli popisać się swoimi zdolnościami: recytatorskimi, tanecznymi, wokalnymi lub akrobatycznymi. Dużo radości sprawiło uczniom przybycie do klasy maskotek. Wszystkim podobały się akrobacje na rowerze Krystiana Herby – uczestnika ,,Mam Talent” i rekordzisty Księgi Guinessa.

Elżbieta Knutel

• Dziękuję mamo, dziękuję tato.

• 24.06.2021 19:39
        • Z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Taty pierwszoklasiści przygotowali niespodziankę. Samodzielnie zrobili ciekawe laurki w formie lapbooków. Nauczyli się pięknie śpiewać piosenkę ,,Dziękuję mamo, dziękuję tato”, która w formie krótkiego filmiku została przesłana przez komunikator internetowy do rodziców. W domu uczniowie przygotowali kompozycję z łąkowych kwiatów i złożyli rodzicom życzenia.

Elżbieta Knutel

• PIKNIK  KLASY PIĄTEJ

• 14.06.2021 14:37
        • 11 czerwca 2021r. odbył się piknik klasowy na pożegnanie roku szkolnego 2020/2021.
           Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek. Były też różne słodkie smakołyki. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Piątoklasiści prezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach. Największą popularnością cieszył się konkurs na profesjonalny makijaż okolicznościowy. Dziewczyny popisały się niezwykłymi umiejętnościami. Zgodziły się udzielić w tej kwestii paru lekcji swoim Paniom: p. Małgorzacie Biedzie i wychowawczyni – p. Beacie Pasternak.
          Bardzo dziękujemy zaangażowanym rodzicom a szczególnie mamie Mai Lubas – p. Marzenie za pomoc w zorganizowaniu pikniku. Dziękujemy również mamie Zosi Pepaś – p. Małgorzacie za udział w naszej imprezie.

Beata Pasternak

• Brzechwałki u pierwszaków.

• 31.05.2021 22:03
        • W klasie pierwszej odbył się Klasowy Przegląd Wierszy Jana Brzechwy - ,,Brzechwałki”. Przygotowania do niego rozpoczęły się jeszcze na początku marca. Każdy uczeń wybrał wiersz poety, który najbardziej mu się podobał, nauczył się go na pamięć i pracował nad piękną recytacją. Niektórzy przygotowali stroje i rekwizyty pasujące do utworu. Wspaniale recytowało aż sześciu uczniów: Nikodem  - ,,Ptasie plotki”, Marcel - ,,Żuk”, Amelia - ,,Kwoka”, Maciej - ,,Atrament, Julia W. - ,,Entliczek pętliczek”. Milena przedstawiła swój wiersz śpiewająco. Wykonała piosenkę ,,Na wyspach Bergamutach” z filmu ,,Akademia Pana Kleksa”. W Przeglądzie uczestniczył też Nikodem, z którym połączyliśmy się za pomocą Skype. Dzięki ,,Brzechwałkom”  uczniowie poznali wiersze Jana Brzechwy, mieli okazję popisać się aktorskimi talentami i odnieść swoje pierwsze małe sukcesy.
          Eżbieta Knutel

• Pierwszy egzamin za Nimi

• 31.05.2021 21:26
        • Pierwszy egzamin za Nimi- pełen emocji i zdenerwowania. Tego roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło w naszej szkole 27 uczniów. Czas pandemii wcale nie pomógł w przygotowaniach i solidnych powtórkach, ale nasi uczniowie są odpowiedzialni i pracowici wiele zadań musieli pokonać w domu bez wsparcia grupy klasowej. Teraz pozostało jeszcze poprawić oceny do świadectw i wyruszą w świat. Powodzenia!
                                                          Mariola Kulpińska