• Dzień rodziny w świetlicy szkolnej

• 02.06.2022 18:57
        • 19 maja 2022 roku w naszej świetlicy odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Rodziny, który w Polsce obchodzony jest 15 maja. Połączyliśmy Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Dziecka. Ze względu na specyficzny charakter pracy świetlicy przygotowania rozpoczęliśmy już na początku kwietnia. Nauczyliśmy się wspólnie wielu piosenek i każdy zapoznał się ze swoją rolą. Dzieci wykonały zaproszenia i upominki na to spotkanie dla swoich rodziców. Najważniejszym punktem spotkania był występ podczas, którego wielu rodziców nie kryło wzruszenia  oglądając  swoje pociechy. Uczniowie odśpiewali też tradycyjne STO LAT.
          Jak zawsze w takiej sytuacji wszyscy stanęli na wysokości zadania.
          Niespodzianką dla zebranych była prezentacja pt. „Moja świetlicowa rodzinka”, która pokazała, jak spędzamy czas na świetlicy. Na koniec wszyscy udaliśmy się na ognisko, które odbyło się obok świetlicy. Pogoda była piękna, kiełbaski i słodkości pyszne tak więc dobrej zabawy, śmiechu i żartów było mnóstwo.

Joanna Kocur, Marta Szczęch

•   Kolejna tura nakrętek dla Milenki

• 02.06.2022 18:48
        • Już kolejny raz w tym roku szkolnym tata Milenki Salach odebrał od  wolontariuszy zbierane przez wszystkich uczniów naszej szkoły plastikowe nakrętki. Organizowana przez wolontariat zbiórka nakrętek na pomoc w rehabilitacji Milenki pozwala uświadomić wszystkim uczniom jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy, a także uczy zachowań ekologicznego stylu życia.
          Joanna Grzebyk
        • Pasowanie na czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej

• 02.06.2022 18:47
        • 13.maja uczniowie klasy pierwszej udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie zostali uroczyście pasowani na czytelników. Na tę okazję pierwszaki przygotowali przedstawienie „W Bibliotece” czym miło zaskoczyli pracujące tam Panie. Pierwszoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o bibliotece. Przekonali się, że można tu nie tylko wypożyczać książki, ale i ciekawie spędzić czas. Pod koniec spotkania zostali uroczyście pasowani na czytelników przez panią dyrektor Justynę Zimę. Otrzymali też pamiątkowe książeczki i słodycze oraz wypożyczyli książki.

Ewa Mularz

• ,,W Tuwimowie  -  Klasowy Przegląd Wierszy dla Dzieci Juliana Tuwima"
        • ,,W Tuwimowie - Klasowy Przegląd Wierszy dla Dzieci Juliana Tuwima"

• 10.05.2022 23:30
        • W klasie drugiej odbył się Klasowy Przegląd Wierszy dla Dzieci Juliana Tuwima - ,,W Tulimowie”.

Z tej okazji każdy uczeń przygotował piękną recytację, wybranego wiersza dla dzieci, poety  Juliana Tuwima. Była okazja, aby popisać się swoim aktorskim talentem, a także możliwość poznania poezji tego autora. Uczniowie recytowali m.in. wiersze: ,,Lokomotywa" , ,,Rzepka", ,,Spóźniony słowik", ,,Kotek" i ... 16 innych.

Elżbieta Knutel

• ,,Ocalmy Ziemię” – lekcja dla klasy drugiej w GBP w Lubeni

• 10.05.2022 23:25
        • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy drugiej zostali zaproszeni na warsztaty ekologiczne do GBP w Lubeni. Podczas spotkania rozmawiali o tym, jak segregować odpady, co należy robić, aby  dbać o naszą planetę, rozwiązywali zagadki, słuchali wierszy i opowiadań o treści ekologicznej  oraz obejrzeli  film ,,Ocalmy Ziemię". To było ciekawe spotkanie:)