• Egzamin

1. Przebieg egzaminu ósmoklasisty 2023

2. Egzamin odbywa się w maju. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

3. pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
          4. drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
          5. trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego - 90 min
          6. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Warto pamiętać też o tym, kiedy jest egzamin ósmoklasisty 2023. To daty, które trzeba znać:

• 23 maja 2023 rok – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego;
          • 24 maja 2023 rok – egzamin ósmoklasisty z matematyki;
          • 25 maja 2023 rok – egzamin ósmoklasisty z języka obcego.

TERMIN DODATKOWY:

Wszystkie egzaminy będą się rozpoczynać o godz. 9.00. Dla uczniów, którzy z różnych powodów nie będą mogli przystąpić do egzaminu ósmoklasisty, przewidziany jest drugi termin: 12-14 czerwca 2023 roku.

Więcej informacji w poniższym linku: http://www.oke.krakow.pl/inf/filemgmt/visit.php?lid=7192

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jest on przeprowadzany w formie pisemnej.

Kluczowe kwestie dotyczące egzaminu ósmoklasisty:

1.  Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. ‎Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.

2. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

3. W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). ‎

Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

4.    Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub laureatem konkursu ‎przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, organizowanych ‎z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty jest zwolniony ‎z egzaminu z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem ‎z przedmiotu najwyższego wyniku.

5. Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut).

6. Uczniowie zobowiązani są do samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu

7. Istnieje możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej oraz możliwość złożenia wniosku o weryfikację sumy punktów.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na następujących stronach internetowych:

CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA

(zakładka- egzamin ósmoklasisty)

OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA

(zakładka- egzamin ósmoklasisty)

1. Drogi uczniu na tej stronie możesz się zapoznać z informacjami na temat  Egzaminu Ósmoklasisty oraz sposobu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

2. Na tej stronie możesz się zapoznać z informacjami na temat szkół ponadpodstawowych, które możesz wybrać na kolejnym etapie edukacyjnym -  informator o szkołach dla absolwentów szkół podstawowych czytaj...