• „Nowoczesna edukacja z wykorzystaniem technologii"

•

Dnia 13.05.2019 r. w Szkole Podstawowej im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni odbyła się konferencja warsztatowa dla nauczycieli z województwa podkarpackiego pod nazwą „Nowoczesna edukacja z wykorzystaniem technologii". Sesja otwarta została przez panią Jolantę Gradowską reprezentującą Krajowe Biuro eTwinning oraz panią Annę Lassotę, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni. Głos zabrali również zaproszeni goście, tj. wójt Gminy Lubenia pan Adam Skoczylas oraz wicekurator oświaty pan Stanisław Fundakowski. W czasie sesji plenarnej zaprezentowane zostały również ciekawe projekty eTwinning, które przedstawiły: Aneta Wilk, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni oraz Maria Jastrząb, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie.  W ramach udziału  w warsztatach prowadzonych przez Panie: Dorotę Deroń(Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu), Małgorzatę Biedę (Szkoła Podstawowa im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni) oraz Anetę Wilk (Szkoła Podstawowa im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni)  uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się  jak efektywnie korzystać z nowoczesnych narzędzi TIK w edukacji (bezpłatne narzędzia online i aplikacje na tablicę interaktywną, roboty), poszerzyli swoją wiedzę na temat sposobów wdrażania e-bezpieczeństwa do szkolnego programu nauczania oraz poznali ofertę europejskiego programu eTwinning. Organizacji wydarzenia towarzyszył przyjazd Mobilnego Centrum Edukacyjnego (naczepa szkoleniowo-dydaktyczna wyposażona w nowoczesny sprzęt technologii informacyjno-komunikacyjnej).Zaproszeni goście oraz nauczyciele oprócz udziału w warsztatach mieli możliwość odwiedzenia Mobilnego Centrum Edukacyjnego i sprawdzenia jak działają multimedialne urządzenia znajdujące się na pokładzie Centrum. W przerwach między warsztatami Mobilne Centrum Edukacyjne odwiedzili również uczniowie szkoły, którzy wzięli udział w krótkich zajęciach dydaktycznych. Konferencja była jednym z ważniejszych wydarzeń edukacyjnych  w regionie organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, program Erasmus + oraz Krajowe Biuro eTwinning. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Wójt Gminy Lubenia oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Lubenia „Aktywni Razem”. Patronat medialny sprawowali: Radio Via oraz TVP Rzeszów.