• Grafika komputerowa

• Sprawozdanie z zajęć Grafika komputerowa gr. kl. V i gr. kl. VIb -  Małgorzata Bieda

Nasza szkoła przystąpiła do projektu   "Nauka nowej generacji - poprawa jakości kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Lubenia". Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, których  fascynuje grafika komputerowa i szukają możliwości rozwoju i przygotowania się do tego typu zawodów jak grafik komputerowy wzięliśmy udział w szkoleniach z programów  Photoshop i CorelDRAW, przeznaczonego do pracy z grafiką rastrową.

Podczas szkolenia uczniowie zobaczyli, w jaki sposób szybko i sprawnie nadać kształt swoim graficznym pomysłom. Dowiedzieli  się, jak tworzyć proste kształty i figury wektorowe, jak edytować obiekty wektorowe oraz jak tworzyć ilustracje wektorowe. Nauczyli się dodawania i edycji kolorów i tekstur, malowania, rysowania, transformacji i przekształceń ścieżek. Sprawdzali się w budowaniu złożonych ilustracji z wykorzystaniem masek i innych narzędzi edycyjnych. Przećwiczyli wprowadzanie i formatowanie tekstów, wykorzystanie efektów i dodawanie cieni. Zapoznali się  również z informacją o tym, jak przygotować pliki do druku. Dzięki takiej dawce wiedzy bez większych trudności uczniowie zmierzą się z prostym projektem graficznymi.

• Omówienie interfejsu, podstawowych narzędzi i paneli programów
          • Teoria i narzędzia kolorów, zagadnienia związane z typografią i tekstem
          • Omówienie warstw korekcyjnych, efektów, filtrów, trybów mieszania
          • Wyjaśnienie zagadnień teoretycznych związanych z pracą z grafiką rastrową