• Kółko przyrodnicze

• Bernadeta Wilk

Kółko przyrodnicze/zajęcia wyrównawcze z przyrody

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/LQhpXHFw2VJM4Jku6

Zajęciaprowadzone były w ramach projektu unijnego – NAUKA NOWEJ GENERACJI.
          Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów z nauk przyrodnich oraz pomoc uczniom mającym trudności w tym zakresie. W zajęciach przyrodniczych udział brały 42 osoby podzielone na 6 grup (1x zajęcia przyrodnicze wyrównawcze; 5 x kółko przyrodnicze) z klas IV-VI w terminie od 34 marca do 13 czerwca.

Zajęcia o charakterze badawczym, laboratoryjnym, dające namiastkę pracy przyrodnika-naukowca, miały na celu przybliżenie dzieciom proste metody badawcze, zapoznanie   „od kuchni” z podstawami biologii, przyrody, fizyki i chemii, a także wyposażyć w umiejętności, które pozwolą im brać aktywny udział w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Zajęcia  przybliżały uczniom treści wykraczające poza ramowy program nauczania.

Charakter zajęć wymagał przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz efektywnej współpracy w grupie. Prowadząc zajęcia korzystałam z zasobów pracowni przyrodniczej , chemiczno-fizycznej oraz wszystkich dostępnych pomocy i materiałów dydaktycznych.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Efektem były samodzielnie wykonywane doświadczenia, przeprowadzanie prostych ale efektownych eksperymentów w pracowni chemicznej, nabycie współpracy w grupie przy podziale czynności.