• Promocja

•  #CodeWeek

Plakat do pobrania: CodeWeek_(1).pdf

UCZNIÓW, RODZICÓW, MIESZKAŃCÓW GMINY
          I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH, KTÓRZY WSPÓLNIE W RAMACH WSPÓŁPRACY MIEDZYSZKOLNEJ CHCIELIBY POŁĄCZYĆ SWOJE SIŁY Z NAMI
            NA DZIEŃ KODOWANIA

W RAMACH AKCJI CODE WEEK

17 -18 października 2022r w godzinach 9.00 -12.00
          w Szkole Podstawowej im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni

W czasie spotkań  doskonalić będziemy umiejętności programowania

Mamy zamiar wspólnie spędzić miło czas bawiąc się i ucząc

Przygotujemy pokaz umiejętności programowania jakie uczniowie nabyli na zajęciach z robotyki

Na warsztatach postaramy się o super zabawę dla najmłodszych i  trochę starszych.

• Nagłówek

• Dzień Bezpiecznego Internetu został ustalony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku, ale działania podejmowane na tę rzecz odbywają się na całym świecie. Okazja pozwala na budowanie świadomości o tym, jak ważne jest, aby łączyć siły w działaniach na rzecz Internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci, a nie stanowił dla nich rosnące zagrożenie. Nasza Szkoła na bieżąco realizuje zadania związane z bezpieczeństwem w Internecie. Przez dwa tygodnie od 14 do 28 lutego 2023r. prowadziliśmy wzmożoną kampanię korzystania z bezpiecznego Internetu. W klasach I – III uczniowie uczestniczyli w warsztatach „ Bądź bezpieczny w Internecie” przeprowadzone w ramach szkoleń edukatorów Klubu Młodego Programisty. Na lekcjach informatyki uczniowie mieli możliwość ocenić postępowania młodych internautów  -

W klasach starszych IV – VIII również realizowano tematykę DBI. Uczniowie poznali przydatne linki np. do stworzenia własnego awatara  i poznali zasadę dbania o własną prywatność w sieci. Lekcje bezpieczeństwa w sieci miały podnieść poziomo świadomości zagrożenia jakie czyhają na graczy przez Internet. Młodsi na przykładzie bohaterów z bajek „ Bądź z innej bajki” zobaczyli – „ Co oglądamy w rozbitym lustrze?” – „ Nie wywołuj hejtu z lasu!” – „ Złapani w sieć” – „Otwórz oczy” Wszystkie niebezpieczeństwa w sieci przeżywali bohaterowie bajek podejmując wyzwania.

SPRAWOZDANIE DBI_2023_sprawozdanie.pdf

• Nasza szkoła laureatem ogólnopolskiego konkursu CodeWeek

Jak co roku w październiku odbył się w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania. Nasza inicjatywa została nagrodzona. Znaleźliśmy się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu CodeWeek ph. " 1000 pierwszych organizatorów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, naszym podopiecznym za aktywne uczestniczenie w zajęciach, a opiekunowi - Pani Marioli Kulpińskiej - za świetne pomysły podczas realizowania projektu. Zachęcamy do nauki kodowania.