• Wrzesień

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

Począwszy od września 2022 roku, ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości każdego dnia odwiedzają uczniów i nauczycieli w szkołach podstawowych, aby wspierać proces wykorzystywania tych rozwiązań w każdym województwie. 16 busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem pojawiają się w szkołach wszystkich powiatów w Polsce. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

Doczekaliśmy się przyjazdu mobilnego busa z Laboratorium Przyszłości w naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów technologii cyfrowej.

DRUK 3D
            Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie w czasie zajęć zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach warsztatów uczniowie poznali w jakich dziedzinach społecznych już wykorzystuje się technologię druku 3 D.

GOGLE VR
            Wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji” pomogły  gogle VR czyli okulary Class VR pozwalające na przeniesienie się do innego świata np.przyrody, techniki czy wizualizacji i modeli 3D w którym możemy wirtualnie zwiedzać. Uczniowie poprzez zabawę zobaczyli mechanizmy kierujące robotami i komputerami. To była doskonała okazja do rozwijania swoich zainteresowań i zwiększania wiedzy.
            Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym można uczynić naukę bardziej interaktywną, efektywną i dostępną. Wraz z postępem technologicznym kształtują się  – ścieżki kariery, odpowiadające na wyzwania i potrzeby ludzi  XXI wieku.

Dziękujemy!