Konkurs ozdób bożonarodzeniowych zorganizowany przez Radę Rodziców
W 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości
Matematyczny sukces uczennicy z klasy VIII
Uprzejmie informujemy, że uczennica klasy VIII naszej szkoły - ANNA SKOCZYLAS zakwalifikowała się do etapu rejonowego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego.
Ani - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na płaszczyźnie matematyki.
Dyrekcja i opiekun matematyki Małgorzata Bieda
Ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka
zkoła Podstawowa im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni już po raz 8 bierze udział w ogólnopolskiej akcji
Szlachetna Paczka.Akcja trwa od 20 listopada do 15 grudnia 2023r.
Bardzo prosimy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w akcję i pomóc tej rodzinie o przynoszenie potrzebnych rzeczy. Lista rzeczy podana jest na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy w holu szkolnym.
Przyniesione dary można wkładać do kosza wystawionego w holu oraz w świetlicy.Szlachetna_Paczka_2023__lista.docx
Akcją w naszej szkole opiekuje się: SAMORZĄD UCZNIOWSKI, SZKOLNY WOLONTARIAT ORAZ SKO
Koordynator Joanna Kocur
Przegląd rejonowy Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI
W dniu 17 listopada 2023 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie odbył się przegląd rejonowy do kolejnej edycji Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI. Tegoroczne hasło wiodące konkursu: „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki…” Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów: Alek Kalembkiewicz i Florian Tłuczek z klasy I b; Adrian Grzebyk, Filip Kowalski, Natasza Krupa i Alicja Wota z kl. 2;
Milena Mazur, Milena Prędka, Aleksandra Tłuczek z klasy III; Amelia Kuźma i Marcel Grzebyk z klasy IV; Natasza Jodłowska i Malwina Kyc z klasy V; Anna Trautman z klasy VI a, Jakub Dudek i Filip Garlak z klasy VI b. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje utwory najpiękniej jak potrafili. Po wysłuchaniu prezentacji w kategorii recytacja Komisja nominowała do Finału Konkursu Floriana Tłuczka z klasy I b. Milena Prędka z klasy III otrzymała wyróżnienie. W kategorii piosenka został wyróżniony Filip Garlak z klasy VI b. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie Konkursu, który odbędzie się 7 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
Andrzejkowy Kiermasz Słodkości
Uczniowie klasy 6a na dzień 20 listopada przygotowali pyszne słodkości, które rozeszły się w mgnieniu oka. Na stoisku pojawiły się: babeczki, rogaliki, muffinki, żelki, ciastka, rurki z kremem i różnorodne ciasta. Kiermasz mógł się odbyć dzięki pomocy rodziców. Dochód z Kiermaszu zostanie przeznaczony na charytatywny cel Szlachetnej Paczki.
Dziękujemy!!!
Wycieczka klas I-III
W dniu 16 listopada uczniowie klas I- III wyruszyli na wycieczkę do Rzeszowa. W programie był seans filmowy w kinie ,,Zorza”, zwiedzanie Muzeum Okręgowego, wizyta w banku PKO.
Obejrzany film ,,O psie, który jeździł koleją” udowadnia, że jeden zwierzak jest w stanie odmienić życie pewnej, chorej dziewczynki. Zuzia i Lampo przypadkowo spotykają się na peronie i rodzi się między nimi silna więź. Rodzina kolejarza i pies podróżnik napotykają wiele przeszkód, jednak udało im się pokonać przeciwności losu i historia pięknej przyjaźni ma szczęśliwe zakończenie.
Podczas wizyty w Muzeum Okręgowym dzieci dowiedziały się co rozumiemy pod pojęciem ekspozycja stała lub czasowa oraz czym są eksponaty i skąd się wzięły w muzeum. Zwiedzający mogli zobaczyć ślady przeszłości i uczestniczyć w ciekawej lekcji historii. Ta podróż w czasie ukazała nam życie w epoce kamienia, brązu i żelaza oraz we wczesnym średniowieczu. Z kolei wystawa poświęcona Wojsku Polskiemu w latach I i II wojny światowej wzbudziła zainteresowanie historią naszego kraju.
Podczas spotkania w siedzibie banku PKO najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto oszczędzać w SKO.
14
Bal andrzejkowy
Spotkanie z mistrzem świata w ramach projektu "Szkoła z Pasją"
Już wkrótce naszą szkołę odwiedzi Iga Klesyk- wielokrotna Mistrzyni Polski w akrobatyce, zawodniczka kadry narodowej a także finalistka Mistrzostw Świata. Na specjalnie zbudowanej na tą okazję ponad 6 metrowej konstrukcji zaprezentuje akrobatykę powietrzną czyli niezwykle trudne akrobacje na szarfach oraz na kole - kilka metrów nad ziemią.
Wydarzenie poprowadzi Krystian Herba - 6-krotny rekordzista Guinnessa, 2-krotny półfinalista Mam Talent. Spotkanie będzie miało także charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia na żywo akrobatycznych choreografii na najwyższym poziomie, uczniowie będą mogli dowiedzieć się jaka była droga do sukcesu tej wyjątkowo pracowitej zawodniczki.
Celem spotkania jest też zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów. Na koniec spotkania wszyscy widzowie otrzymają pamiątkowe plakaty z autografem mistrzyni.
koszt: 12 zł/os. (zbiórka u wychowawców)
Termin spotkania: 27 listopada 2023 r.
2
BAJKOWA ZABAWA
W listopadzie obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.
Z tej okazji 14. 11. 2023 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przebrani w piękne bajkowe stroje odwiedzili swoich młodszych rówieśników. Dzieci tańczyły w rytm znanych utworów bajkowych oraz odgadywały różnorodne zagadki. Atrakcją dla nich było również malowanie twarzy i możliwość zrobienia zdjęcia w bajkowej ramce. Na zakończenie dzieci kolorowały swoich baśniowych bohaterów. Ten czas był doskonałą okazją do świetnej zabawy z ulubionymi postaciami z dawnych i obecnych bajek.Czarodziejskie przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem. To był kolorowy i wesoły dzień dla wszystkich biorących udział w tej zabawie!
Opracowanie: Joanna Kocur
3
Uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości
11 listopada 1918 roku po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. W 105 rocznicę tego wydarzenia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. Ewę Mularz oraz p. Bernadetę Wilk. Uczniowie klasy III i IV przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenie do niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć piękne utwory muzyczne i wiersze o tematyce patriotycznej. Wszystkich zachwycił taniec naszych uczennic do piosenki „Pisk orła”. W tym dniu uczciliśmy również pamięć naszego patrona- ks. mjr. Franciszka Łuszczki w 137 rocznicę jego urodzin. Akademia zakończyła się przemówieniem pani dyr. Katarzyny Nastaszyc. Zostały też wręczone nagrody zdobyte przez naszych uczniów w konkursie plastycznym, recytatorskim i konkursie wiedzy o naszym patronie.
Dziękujemy p. Bogdanowi Baranowi za oprawę muzyczną oraz p. Joannie Kocur za pomoc przy dekoracji.17
Szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności patrona naszej szkoły – ks. mjr. Franciszka Łuszczki
Ksiądz major Franciszek Łuszczki – patronem naszej szkoły
Coroczny szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności patrona naszej szkoły – ks. mjr. Franciszka Łuszczki odbył się 8 listopada 2023r. Przeznaczony był dla uczniów kl.4-8.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Natasza Jodłowska kl.5 – I miejsce
Leon Mlaś kl.5 – II miejsce
Michał Dworak kl.5 – III miejsce
Maciej Nowak kl.4 – wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy!
Szkolne eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”.
Eliminacje szkolne do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem „ Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki” odbyły się 8 listopada. W eliminacjach brało udział 20 uczniów z klas I – III oraz 8 z klas IV – VI. Uczestnicy pięknie i z dużym zaangażowaniem recytowali wybrane przez siebie utwory. Po burzliwych obradach Jury wyłoniło laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym. Z klas młodszych do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się : Alek Kalembkiewicz i Florian Tłuczek z klasy I b, Natasza Krupa, Alicja Wota, Adrian Grzebyk i Filip Kowalski z klasy II, Milena Prędka, Milena Mazur i Aleksandra Tłuczek z klasy III. Z klas starszych – Amelia Kuźma i Marcel Grzebyk z klasy IV, Malwina Kyc i Natasza Jodłowska z klasy V, Jakub Dudek z klasy VI b, Anna Trautman z klasy VI a. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy zwycięstwa w kolejnym etapie konkursu.
V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Wisławy Szymborskiej
7 listopada 2023r. nasza szkoła wzięła udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poświęconym poezji Wisławy Szymborskiej, włączając się w obchody Roku Wisławy Szymborskiej .
W pięknie przygotowanej scenerii w Zespole Szkół w Rzeszowie zmierzyli się uczestnicy konkursu z niełatwą ale i niezwykłą poezją Wisławy Szymborskiej. Uczniowie szkół podstawowych i średnich prezentowali bardzo wysoki poziom. Popularyzowali twórczość polskiej noblistki, dostarczając widzom chwil wzruszeń i zadumy. Zachwycili również komisję konkursową interpretacją utworów, kulturą słowa oraz ogólnym wyrazem artystycznym.
Filip Garlak z kl. VI B przepiękną recytacją wiersza ,,Terrorysta, on patrzy” wywalczył III miejsce, tym samym stając się jednym z laureatów konkursu, a Jakub Dudek z kl. VIB poprzez emocjonującą recytację wiersza „Nienawiść” zdobył wyróżnienie.
Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Na wyróżnienie zasługują również:
Gawron Emilia – kl. V
Jodłowska Natasza – kl. V
Kocur Aleksandra – kl. V
Korbecki Marcin – kl. V
Kyc Malwina – kl.V
Mlaś Leon – kl.V
Pasternak Aurelia – kl. V
Trautman Anna – kl.VIA
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Beata Pasternak
WOLONTARIUSZE W AKCJI
Szkolni wolontariusze po raz kolejny wzięli udział w kweście na cmentarzu w czasie uroczystości Wszystkich Świętych. Akcja organizowana była przez Towarzystwo Brata Alberta, a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na rzecz osób bezdomnych i biednych. Dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu kwesty.
WYCIECZKA DO KINA
Uczniowie klas IV i V mieli okazję udać się w przeszłość za sprawą seansu filmowego pt. ,,Kompas szkieletora” w kinie Helios w Rzeszowie. Piękna przygodowa historia czwórki przyjaciół przypadła do gustu wszystkim młodym widzom. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji. W restauracji nasi uczniowie spotkali reprezentantów STALI Rzeszów, którym wiernie kibicują. Piłkarze chętnie ustawiali się do zdjęć z młodymi kibicami oraz rozdawali autografy.
Na tropach historii i sztuki
Dla uczniów kl.7 i 8 dzień 25 października 2023r.był wyjątkowo dniem edukacji humanistycznej. Wyjechali do Rzeszowa, gdzie poszerzali wiedzę z historii regionalnej. Poznawali bliżej sylwetki bohaterów związanych z naszym regionem, którzy zasłużyli się w walce o niepodległość: płk. Leopolda Lisa-Kulę, gen. Władysława Sikorskiego i płk. Łukasza Cieplińskiego. Następnie w Wojewódzkim Domu Kultury obejrzeli spektakl pt. ,,Pan Tadeusz” przygotowany przez aktorów teatru Artenes z Wrocławia. Przedstawienie w interesujący sposób ukazało wybrane wątki naszej epopei narodowej. Znalazł się tam wątek patriotyczny - przygotowanie powstania na Litwie, spór o zamek zwaśnionych rodów Horeszków i Sopliców, burzliwe losy Jacka Soplicy, romansowe strategie Telimeny czy perypetie miłosne Tadeusza i Zosi. Aktorzy doskonale wcielili się w rolę bohaterów a scenografa i dźwięk pozwoliła przenieść się do klimatu panującego w tamtych czasach. Niewątpliwie, inscenizacja przygotowana przez wrocławskich aktorów była dla ósmoklasistów dobrym podsumowaniem omówionej lektury obowiązkowej ,,Pan Tadeusz”, zaś dla uczniów kl.7 wprowadzeniem do jej czytania.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie