Aktualności

        • WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO  „Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT”
          • WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT”

          • Tegoroczny Gminny Konkurs Polonistyczny odbył się 27 kwietnia br. w Straszydlu. Nasi uczniowie pokazali, że rzeczywiście są „Z polszczyzną za pan brat”, a świadczą o tym ich znakomite wyniki. Oto one:

            KL. IV
             Filip Kowalski  I miejsce
            Jan Grzebyk      IV miejsce

            KL. V
            Zuzanna Ziemniak  IV miejsce
            Adrian Wajda V miejsce

            KL. VI
            Nikodem Dąbrowski  I miejsce
            Jakub Faliszek          II miejsce

            KL. VII
            Natasza Jodłowska
               II miejsce
            Michał Dworak  IV miejsce

            KL. VIII
            Anna Trautman IV miejsce
            Jakub Dudek   V miejsce

        • Akcja „Pola Nadziei”
          • Akcja „Pola Nadziei”

          • Jesienią wolontariusze naszej szkoły posadzili cebulki żonkili, rozpoczynając udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”.

            Wiosną akcja była kontynuowana podczas kwesty przy kościele, gdzie rozdawaliśmy żonkile – symbole nadziei, dobroci i pamięci o osobach chorych oraz cierpiących – a także żółte baloniki, które wnosiły radość i uśmiech.

            Dzięki otwartym sercom mieszkańców udało się stworzyć wyjątkową atmosferę życzliwości i wspólnoty. Każdy uśmiech, dobre słowo i przekazana pomoc były dowodem na to, że razem możemy nieść wsparcie tym, którzy najbardziej go potrzebują.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz osobom, które zatrzymały się choć na chwilę, aby wesprzeć tę piękną inicjatywę. Wasza dobroć pokazuje, że nadzieja naprawdę rozkwita w ludzkich sercach.

            Szkolne Koło Wolontariatu

        • Egzamin ósmoklasisty
          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 11–13 maja w naszej szkole odbył się egzamin ósmoklasisty, do którego przystąpili uczniowie klas 8a8b. Było to ważne wydarzenie podsumowujące ośmioletni etap edukacji w szkole podstawowej.

            Egzamin rozpoczął się 11 maja sprawdzianem z języka polskiego. Następnego dnia uczniowie zmierzyli się z zadaniami z matematyki, natomiast 13 maja przystąpili do egzaminu z języka obcego nowożytnego. Wszystkie egzaminy przebiegły zgodnie z obowiązującymi procedurami i w spokojnej atmosferze.

            Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki będą satysfakcjonujące i pozwolą absolwentom naszej szkoły dostać się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Wszystkim uczniom klas 8a i 8b gratulujemy wytrwałości oraz życzymy powodzenia na dalszym etapie edukacji.

        • Wyniki eliminacji do powiatowych Igrzysk Dzieci
          • Wyniki eliminacji do powiatowych Igrzysk Dzieci

          • W dniu 5 maja nasza szkoła wzięła udział w eliminacjach do powiatowych Igrzysk Dzieci, które odbyły się na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Siedliskach. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klas III–VI. Dzięki zwycięstwu nad drużyną gospodarzy po świetnym meczu i remisie ze Szkołą Podstawowa w Straszydlu, nasi uczniowie wywalczyli awans do kolejnego etapu rozgrywek.

            Następny etap zawodów odbędzie się już jutro w Szkole Podstawowej w Błażowej.

            Serdecznie gratulujemy zawodnikom osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w nadchodzących rozgrywkach!!

        • Warsztaty - "Lepsza Przyszłość"
          • Warsztaty - "Lepsza Przyszłość"

          • 5 maja br. naszą placówkę odwiedziły przedstawicielki rzeszowskiej fundacji "Lepsza Przyszłość". Zorganizowane zostały spotkania i zajęcia warsztatowe w każdej z klas. Tematyka dotyczyła profilaktyki uzależnień oraz przemocy rówieśniczej. Po lekcjach odbyło się szkolenie dla nauczycieli, związane z kwestiami formalnymi dotyczącymi procedur wsparcia uczniów z problemami.

            (oprac. Agata Kappel)

        • Niezwykły pokaz grupy „Zaelektryzowani” w naszej szkole!
          • Niezwykły pokaz grupy „Zaelektryzowani” w naszej szkole!

          • W minionym tygodniu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwe laboratorium! Odwiedził nas animator ze znanej i lubianej grupy „Zaelektryzowani”, który udowodnił, że fizyka i chemia to nie tylko książki i trudne wzory, ale przede wszystkim fascynująca przygoda.

            Zaskakujące doświadczenia z ciśnieniem powietrza i siłą odśrodkową wzbudzały nasz zachwyt, a kontrolowane zapłony i reakcje chemiczne - okrzyki zdumienia. Zabawy z ciekłym azotem pokazały jak w kilka sekund można zamrozić przedmioty lub stworzyć gestą mgłę, w której można się schować! Przeprowadzone eksperymenty uświadomiły nam potęgę żywiołów, a zaproszeni przez animatora ochotnicy, mogli na własnej skórze poczuć dreszczyk emocji, asystując przy widowiskowych doświadczeniach.

            Każdy z nas ma w sobie coś z naukowca!

        • Dzień Ziemi 2026
          • Dzień Ziemi 2026

          • Z okazji Dnia Ziemi 2026 w naszej szkole odbyły się dwa konkursy oraz akcja sadzenia kwiatów. W konkursie plastycznym „Pokaż, jak dbasz o naszą planetę”:

            I miejsce zdobyła Zuzanna Ziemniak (klasa 5a),
            II miejsce zajął Dawid Szczęch (klasa 5a),
            III miejsce przypadło Kacprowi Pasternakowi (klasa 7a),
            wyróżnienie otrzymała Natasza Jodłowska (klasa 7a).

            W konkursie ekologicznym „Jeden z dziesięciu” wzięły udział klasy 7a, 8a oraz 8b. Zwycięzcą został Jakub Dudek z klasy 8b.
            Dodatkowo, w ramach zajęć świetlicowych, uczniowie uczestniczyli w akcji sadzenia kwiatów miododajnych, które nie tylko wspierają środowisko, ale także upiększają przestrzeń wokół szkoły.

            Organizatorami wydarzeń były: Iwona Krużel-Skupień oraz Monika Owsiana.

        • Pamięci Patrona – 71. rocznica śmierci ks. mjr. Franciszka Łuszczki
          • Pamięci Patrona – 71. rocznica śmierci ks. mjr. Franciszka Łuszczki

          • 4 maja, w 71. rocznicę śmierci naszego Patrona, ks. mjr. Franciszka Łuszczki, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze pod popiersiem Patrona. W ten sposób uczcili jego pamięć oraz wyrazili wdzięczność za jego służbę i poświęcenie.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im.ks.mjr. Franciszka Łuszczki
        • 17 8710007
        • 36-042 Lubenia 100
          Poland
        • mgr Katarzyna Nastaszyc
        • Bartosz Zgurski
          abi.zgurski@gmail.com
          tel. 694 822 943
    • Galeria zdjęć

      • brak danych