• Konkurs Gwarowy pt.: „ Godać po naszymu na udry”

• 11.06.2022 08:17
      • 2 czerwca w GBP W Lubeni odbył się Konkurs Gwarowy pt.: „ Godać po naszymu na udry” w ramach realizowanego projektu „Kaj naszo rędzina, tam nasza chałpa”.W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół naszej gminy. Zadanie polegało na wygłoszeniu gwarą przygotowanego wcześniej tekstu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV – Alicja Strzępek, Filip Garlak   i Jakub Dudek pod opieką p. Agaty Kappel , którzy opowiedzieli „Legendę o lubyńskim dzwonie” oraz uczennica kl. I Aleksandra Tłuczek przygotowana przez p. Ewę Mularz. Ola zaprezentowała tekst „Oj, Łolka, Łolka co z Ciebie wyrośnie” zdobywając  I miejsce. Swoim występem Ola uświetniła sobotni Piknik Szkolny. Gratulujemy Oli zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                             Ewa Mularz