• 8 czerwca uczniowie klas I i II udali się na wycieczkę do Trzcinicy

• 13.06.2022 22:38
      • 8 czerwca uczniowie klas I i II udali się na wycieczkę do Trzcinicy. Znajduje się tam  Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. W pawilonie zwiedziliśmy wspaniale zaaranżowaną ekspozycję . W parku archeologicznym przewodnik oprowadził nas po osadzie kultury Otomani-Füzesabony sprzed 3,5 tysiąca lat, po wiosce słowiańskiej z IX wieku oraz wałach obronnych. Dziewczynki wzięły udział w warsztatach ceramicznych, a chłopcy poznali gry i zabawy Słowian. Obejrzeliśmy rasy zwierząt, które były hodowane w Trzcinicy przed wiekami. Na koniec  podziwialiśmy piękne krajobrazy z platformy widokowej. Oczywiście były lody i pamiątki, bez których żadnej wycieczki nie można uznać za udaną.
                                                                                                           Ewa Mularz