Aktualności

        • Niezwykły pokaz grupy „Zaelektryzowani” w naszej szkole!
          • Niezwykły pokaz grupy „Zaelektryzowani” w naszej szkole!

          • W minionym tygodniu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwe laboratorium! Odwiedził nas animator ze znanej i lubianej grupy „Zaelektryzowani”, który udowodnił, że fizyka i chemia to nie tylko książki i trudne wzory, ale przede wszystkim fascynująca przygoda.

            Zaskakujące doświadczenia z ciśnieniem powietrza i siłą odśrodkową wzbudzały nasz zachwyt, a kontrolowane zapłony i reakcje chemiczne - okrzyki zdumienia. Zabawy z ciekłym azotem pokazały jak w kilka sekund można zamrozić przedmioty lub stworzyć gestą mgłę, w której można się schować! Przeprowadzone eksperymenty uświadomiły nam potęgę żywiołów, a zaproszeni przez animatora ochotnicy, mogli na własnej skórze poczuć dreszczyk emocji, asystując przy widowiskowych doświadczeniach.

            Każdy z nas ma w sobie coś z naukowca!

        • Dzień Ziemi 2026
          • Dzień Ziemi 2026

          • Z okazji Dnia Ziemi 2026 w naszej szkole odbyły się dwa konkursy oraz akcja sadzenia kwiatów. W konkursie plastycznym „Pokaż, jak dbasz o naszą planetę”:

            I miejsce zdobyła Zuzanna Ziemniak (klasa 5a),
            II miejsce zajął Dawid Szczęch (klasa 5a),
            III miejsce przypadło Kacprowi Pasternakowi (klasa 7a),
            wyróżnienie otrzymała Natasza Jodłowska (klasa 7a).

            W konkursie ekologicznym „Jeden z dziesięciu” wzięły udział klasy 7a, 8a oraz 8b. Zwycięzcą został Jakub Dudek z klasy 8b.
            Dodatkowo, w ramach zajęć świetlicowych, uczniowie uczestniczyli w akcji sadzenia kwiatów miododajnych, które nie tylko wspierają środowisko, ale także upiększają przestrzeń wokół szkoły.

            Organizatorami wydarzeń były: Iwona Krużel-Skupień oraz Monika Owsiana.

        • Pamięci Patrona – 71. rocznica śmierci ks. mjr. Franciszka Łuszczki
          • Pamięci Patrona – 71. rocznica śmierci ks. mjr. Franciszka Łuszczki

          • 4 maja, w 71. rocznicę śmierci naszego Patrona, ks. mjr. Franciszka Łuszczki, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze pod popiersiem Patrona. W ten sposób uczcili jego pamięć oraz wyrazili wdzięczność za jego służbę i poświęcenie.

          • Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

          • 29 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej przygotowali apel, w którym przypomnieli znaczenie tego ważnego wydarzenia. Występ obejmował wiersze i pieśni patriotyczne, dzięki czemu wszyscy mogli lepiej zrozumieć historię i jej znaczenie. Uroczystość była ciekawą lekcją patriotyzmu i na długo pozostanie w pamięci uczestników. Uczniowie naszej szkoły złożyli również symboliczne kwiaty oraz zapalili znicz pod tablicą pamiątkową upamiętniającą kpt. dypl. art. Henryka Wilka. W ten sposób oddali hołd jego pamięci oraz wyrazili szacunek dla historii i tradycji naszego kraju.

            Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody za konkurs pt. „Katyń 1940. Pamiętamy”.

        • IV edycja konkursu ,,Katyń 1940. Pamiętamy”
          • IV edycja konkursu ,,Katyń 1940. Pamiętamy”


          • 86. rocznicę zbrodni katyńskiej uczniowie kl. 4-8 naszej szkoły upamiętnili udziałem w IV edycji szkolnego konkursie wiedzy ,,Katyń 1940. Pamiętamy”. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat tej straszliwej zbrodni raz losów naszego rodaka kpt. Henryka Wilka zamordowanego w Charkowie
            Najlepsze wyniki uzyskali:
            I miejsce Nikodem Dąbrowski kl.6
            II miejsce Wojciech Kotowicz kl.4
            III miejsce Leon Mlaś kl.7
            Wyróżnienie
            Jakub Dudek kl.8b

            Gratulujemy wyników!

        • Ekologiczne przedstawienie trzecioklasistów
          • Ekologiczne przedstawienie trzecioklasistów

          • 22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas trzecich zaprezentowali ekologiczne przedstawienie pt. „Calineczka, czyli kłopoty mieszkańców Źródełka Życia i Bajkowego Lasu”. Na scenie pojawili się bohaterowie znanych bajek i baśni – Calineczka, Czerwony Kapturek, Smerfy, Królewna Śnieżka z siedmioma krasnoludkami oraz Czarownica, którzy wspólnie zabrali widzów w niezwykłą, pełną przygód opowieść. Barwny i pełen magii występ nie tylko zachwycił najmłodszych uczniów naszej szkoły, ale także przekazał im ważne przesłanie. Dzięki bajkowym postaciom dzieci mogły w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady dbania o naszą planetę – Ziemię, takie jak oszczędzanie wody czy segregowanie odpadów. Wierzymy, że ta wyjątkowa lekcja ekologii na długo pozostanie w ich pamięci.

        • Wyjazd klas trzecich do kina
          • Wyjazd klas trzecich do kina

          • Dnia 17 .04.2026 uczniowie klas trzecich wzięli udział w wyjeździe do kina ,,Zorza” na film pt. ,,Super Mario Galaxy”. Była to pełna przygód i humoru animacja inspirowana bohaterami kultowej gry. Po seansie cała grupa udała się na lody, był to miły czas relaksu poza murami szkoły i okazja do integracji klasy III a i III b.

            Uczniowie naszej szkoły uczą się oszczędzania i są członkami SKO, dlatego złożyli wizytę w banku PKO, gdzie czekały na nich słodkie nagrody.

        • SPOTKANIE Z PILOTEM
          • SPOTKANIE Z PILOTEM

          • Klasa III b spotkała się z pilotem linii lotniczej Smartwings panem Kamilem Kalembkiewiczem, tatą Alka. Gość w niezwykle interesujący sposób opowiedział o swojej pracy, pokazał ciekawe filmiki nakręcone podczas lotu, odpowiadał na trudne pytania zadawane przez uczniów. Uczniowie mogli pobawić się na symulatorze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mapy lotów. Spotkanie uważamy za udane, gdyż większość klasy, również dziewczynki, oznajmiła, że w przyszłości zostanie pilotem.
                                                         Dziękujemy panu Kamilowi za ciekawe spotkanie.

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole panowała wyjątkowo ciepła i życzliwa atmosfera. Dzieci, ubrane na niebiesko – kolor solidarności z osobami w spektrum autyzmu z ogromnym sercem i zaangażowaniem tworzyły kolorowe motylki, symbol piękna różnorodności i akceptacji każdego z nas. Wspólnie układały puzzle, ucząc się cierpliwości, współpracy i wzajemnego zrozumienia. Powstał także „łańcuch pozdrowień”, pełen dobrych słów, uśmiechów i wsparcia. To był wyjątkowy dzień, który przypomniał nam, jak ważna jest empatia, otwartość i bycie razem.

                                                                                         Aurelia Gogola

        • Życzenia dla seniorów
          • Życzenia dla seniorów

          • Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły z radością i szacunkiem przygotowali wyjątkowe życzenia dla seniorów. Dzieci własnoręcznie wykonały kartki oraz przekazały ciepłe słowa pełne wdzięczności, życzliwości i troski. Był to piękny gest, który pokazał, jak ważna jest pamięć o starszym pokoleniu oraz budowanie międzypokoleniowych relacji.

        • X Targi Edukacyjne w Rzeszowie  „Orientation Day”
          • X Targi Edukacyjne w Rzeszowie „Orientation Day”

          • 27 marca na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się X Targi Szkół Średnich, czyli Orientation Day, organizowane przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie. Wzięli w nim udział także uczniowie klas ósmych  naszej szkoły. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z uczniami i nauczycielami oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną wielu szkół. To świetny moment by zadać nurtujące pytania związane z profilami klas, zasadami rekrutacji czy szkolną rutyną, która stanie się ich codziennością już od września.

        • Dzień Wiosny w naszej szkole
          • Dzień Wiosny w naszej szkole

          • W naszej szkole 23.03.2026r. obchodziliśmy Dzień Wiosny, który był pełen radości i atrakcji. Jednym z głównych punktów programu był szkolny przegląd „Mam Talent”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Następnie wyruszyliśmy w barwnym przemarszu pod gminę w Lubeni, niosąc tradycyjną Marzannę jako symbol pożegnania zimy. Na miejscu spotkaliśmy się z wójtem, który serdecznie nas przywitał, a dzieci otrzymały słodkie cukierki. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy radosną piosenkę o wiośnie, wprowadzając wszystkich w pogodny i optymistyczny nastrój. Ten dzień w naszej szkole był wyjątkowy i pełen uśmiechu, ponieważ został zorganizowany jako „Dzień bez plecaka” przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, przynosząc swoje książki i przybory w nietypowych przedmiotach, takich jak walizki, koszyki czy pudełka. Pomysłowość i zaangażowanie uczestników sprawiły, że atmosfera była radosna i pełna dobrej zabawy. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci jako jeden z najciekawszych dni w szkole

        • Lubeńskie opowieści – spotkanie z panią Marzeną Cupryś
          • Lubeńskie opowieści – spotkanie z panią Marzeną Cupryś

          • W czwartek 19 marca br. uczniowie klasy 5 z niecierpliwością wyczekiwali - zaproszonego przez polonistkę p. Agatę Kappel - gościa. Pani Marzena Cupryś przedstawiła nam swoją twórczość oraz opowiedziała kilka historii związanych z Lubenią i najbliższą okolicą. Mogliśmy też zobaczyć i usłyszeć znany z legendy Lubeński Dzwon. Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie.

            (Oprac.: A. Kappel)

        • Wyjątkowy wieczór filmowy
          • Wyjątkowy wieczór filmowy

          • Uczniowie klasy VII wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wieczorze filmowym. Podczas tego wydarzenia wyświetlono dwa filmy dostosowane do wieku uczestników. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i dobrej zabawy.

        • Przygoda naszych najstarszych uczniów na szkoleniu strzeleckim
          • Przygoda naszych najstarszych uczniów na szkoleniu strzeleckim

          • Uczniowie klas 7, 8a oraz 8b mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu strzeleckim, które odbyło się na strzelnicy Gun Club w Rzeszowie. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej, podczas której młodzież zapoznała się z zasadami bezpieczeństwa oraz podstawami strzelectwa.
            Po wprowadzeniu teoretycznym uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, strzelając z pistoletu oraz karabinka. Dla wielu była to pierwsza tego typu przygoda, która dostarczyła wielu emocji i pozytywnych wrażeń.

        • Spotkanie autorskie z Lidią Miś
          • Spotkanie autorskie z Lidią Miś

          • W piątek 13.03.2026r. dzięki współpracy z biblioteką gminną w Lubeni odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Lidią Miś- autorką książek dla dzieci, które było bardzo ciekawym wydarzeniem dla uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej oraz dzieci z naszego przedszkola. Autorka opowiedziała dzieciom o swojej pracy pisarskiej, o tym jak powstaje książka oraz skąd czerpie pomysły do książek dla najmłodszych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali fragmentów opowiadań. Podczas spotkania dzieci mogły również zadawać własne pytania, na które autorka odpowiadała z uśmiechem i dużą życzliwością. Na zakończenie wielu uczniów poprosiło o autograf, a spotkanie pozostawiło wszystkim miłe wspomnienia i zachęciło dzieci do częstszego sięgania po książki.

        • Wycieczka klas drugich do Centrum Dziedzictwa Szkła
          • Wycieczka klas drugich do Centrum Dziedzictwa Szkła

          • Dnia 9 marca 2026 roku uczniowie klasy 2 wybrali się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Podczas wizyty dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstają wyroby ze szkła oraz obserwować pracę hutników i artystów zajmujących się jego formowaniem. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali pokazy ręcznego tworzenia szklanych przedmiotów oraz poznawali historię krośnieńskiego szklarstwa.

            Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca – dzieci mogły zobaczyć z bliska proces powstawania szkła oraz dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wrażenia.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.ks.mjr. Franciszka Łuszczki
      • 17 8710007
      • 36-042 Lubenia 100
        Poland
      • mgr Katarzyna Nastaszyc
      • Bartosz Zgurski
        abi.zgurski@gmail.com
        tel. 694 822 943
  • Galeria zdjęć

    • brak danych