W minionym tygodniu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwe laboratorium! Odwiedził nas animator ze znanej i lubianej grupy „Zaelektryzowani”, który udowodnił, że fizyka i chemia to nie tylko książki i trudne wzory, ale przede wszystkim fascynująca przygoda.
Zaskakujące doświadczenia z ciśnieniem powietrza i siłą odśrodkową wzbudzały nasz zachwyt, a kontrolowane zapłony i reakcje chemiczne - okrzyki zdumienia. Zabawy z ciekłym azotem pokazały jak w kilka sekund można zamrozić przedmioty lub stworzyć gestą mgłę, w której można się schować! Przeprowadzone eksperymenty uświadomiły nam potęgę żywiołów, a zaproszeni przez animatora ochotnicy, mogli na własnej skórze poczuć dreszczyk emocji, asystując przy widowiskowych doświadczeniach.
Każdy z nas ma w sobie coś z naukowca!
